Türkçe English Facebook

Tel : +90 216 506 12 23
info@setateknik.com Tel : +90 536 277 40 80
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER HABERLER REFERANSLAR İLETİŞİM
- HİZMETLERİMİZ -
Tekne Gemi Elektrik Tesisatı / Bakım - Onarım ve Servis Hizmeti
Tekne Gemi Elektrik Tesisatı
  Tekne/Gemi Elektrik Projelendirme
  Yat - Gemi Elektrik Donatım İşçiliği
Bakım-Onarım ve Servis Hizmetleri
  Tekne Güneş Paneli Montajı
  Tekne Otomasyon Sistemleri
  Tekne Takip Sistemleri
  Marin Alarm İzleme Sistemleri
  Baş Pervane Montajı
Sıvı Seviye Sensörleri
Tekne Elektrik Panosu & Paneli
Marin Elektrik Malzemeleri
Marin Aydınlatma Ürünleri
Led Bar Aydınlatma İmalatı
Sıvı Seviye Göstergeleri
Gemi Tipi Lamba Çeşitleri
Polietilen Tank İmalatı
Basınç Sensörleri
Sintine Pompaları
Gemi Konsol İmalatı

 

Kargo Gönderim
Ücretsiz Kargo kampanyasından faydalanmak için belirtmeyi unutmayınız.
Marin Elektrik Panosu
Sigorta, voltmetre, ampermetre, ikaz ledleri, sahil veya jeneratör kumanda şalterleri...gibi her şey tek panelde.
Baş Pervane
Teknelerde kullanılan Craftsman baş pervane modelleri bu sayfada
Led Bar Armatür
Makine aydınlatma lambası ve tezgah altı aydınlatma olarak kullanılan bu ürünler dolap altı led olarakta kullanılır
Etiket : tekne elektrik ustası, yat elektriği, tekne elektrik tamir

 

Tekne Elektrik Servis, Bakım, Onarım Hizmeti
Firmamız Pendik marintürk marina, Tuzla viaport marina, kalamış marina, ataköy marina, west istanbul marina gibi istanbul marinalarında günü birlik servis ve bakım hizmeti vermektedir. Ayrıca tuzla tersaneleri ile yalova bölgesi ve antalya marinaları ile antalya serbest bölgesinde servis, bakım ve onarım hizmeti vermektedir. Elektrik tesisatı ile ilgili arıza veya montaj, elektrikli cihaz bağlantısı veya kurulumu, konsol veya elektrik panel yenilemesi, tekne ve gemi meger testi, akü ve redresör montajı, güneş paneli veya regülatör bağlantısı, invertör veya gösterge paneli montajı gibi tekne ve yatlarda elektrikli cihaz ve ekipman montaj hizmeti uzman teknik servis ekibimizle yapılmaktadır.
Meger Test Raporu Hazırlanması
Teknelerde topraklama hattı önemlidir. Bu konunun önemine genelde imalat aşamasında dikkat edilmese de ilerleyen zamanlarda teknede yaşanan kaçaklar orta ve uzun vadede büyük sorunlar oluşmasına sebep olmaktadır. Ana AC Güç panosu, dağıtım panoları, jeneratör, makina, vinç, pompalar, fanlar......gibi teknede bulunan bütün elektrikli cihaz, panel veya ekipmanların istisnasız topraklanması ve teknenin bütününün koruma altında olması önemlidir. Fakat bu önemli uygulama imalat ve gemi inşaa aşamasında donatımı yapan firma tarafından gereksiz zaman kaybı veya işçiliğin uzamasına bağlı olarak para kaybı gibi düşünüldüğünden dikkate alınamaz. Dolayısıyla zamanla oluşan kaçaklar metal gövdeli teknelerde gövdeye, diğer teknelerde bazı cihazlara zarar vermeye başlar. Kullanılan teknelerde bu tip sorunların ortadan kaldırılması ve tedbirlerin alınması adına teknelerde " MEGER TESTi " yapılarak bu kaçakların önlemini almak mümkündür. Firmamız bu konuda yerinde test ve raporlama hizmeti verdiği gibi detaylar ile ilgili firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Topraklama plakası montajı

Teknelerde topraklama nasıl yapılır? Bu soru tekne inşaa aşamasında sıkça sorulsa da teknedeki elektrik kaçakları gözle görülemediğinden uygulama aşamasında gereksiz masraf gözüyle görülür ve genelde göz ardı edilerek dikkatsiz bir şekilde gelişi güzel bağlanır. Teknede topraklama hattını uygunsuz yapılması ileride tekne oluşacak elektrik kaçaklarının veya statik elektriklenmeden oluşan kaçakların tekneden atılamamasına ve dolayısıyla elektrik hattında gördüğü en zayıf noktadan zarar vermeye başlamasıyla farkedilebilir. Ahşap veya kompozit gibi teknelerde gövdeye zararı olamayacağından tekne içerisinde bulunan cihaz, alet ve makinalara zarar verir. Aluminyum veya sac teknelerde cihazlara zarar vereceği gibi gövdesi elektrik geçireceğinden teknede oluşan kaçaklar gövde üzerinden denize aktarılacağından gövdede delinmelere, şaft veya pervanede deformasyona, ıslak zeminlerde bulunan her türlü ekipmana zarar verecek v tamiri mümkün olmayan hasarlara sebep olacaktır. Teknelerde hem topraklama hattı hemde statik elektriğin toplanarak dışarı atılması ciddi ve önemlidir. Sizlerde teknenizde kaçaklardan oluşan şaft erimesi, pervane erimesi, dümen palası veya gövdede oluşan deformasyonlarda bu işin uzmanı kişilerden teknik destek almalı uzun vadede masraflı ve kalıcı hasarların oluşmasının önüne geçmiş olursunuz.

Şaft Fırça Tutucu Örneği Pano Rakor Bağlantısı Zıvana Geçiş Örneği
Ana Sayfa Hakkımızda Referanslarımız İletişim Copyright Serdar Taylan
Güzelyalı Mah. istasyon Cad. Bekçi Sokak No:7 D:3 Yazıcı AP. Pendik / İstanbul / TURKEY Web sayfasının yapımında kullanılan resim ve görseller izinsiz kullanılmaz. İzinsiz kullanımlardan doğacak hak ve yaptırımlarla ilgili davalar İstanbul mahkemelerinde görülecektir.
TEL : +90 216 506 12 23 - Whatsapp : +90 536 277 40 80
info@setateknik.com